Stojaki i uchwyty do telewizorów zamiast mebli RTV

Bardzo popularne meblościanki oraz wszelkiego rodzaju komody, szafki czy stoliki RTV, to jedno z rozwiązań, które stosują osoby chcące wyeksponować swój telewizor w odpowiednim miejscu. W każdym niemal domu można znaleźć jeden z wymienionych powyżej mebli, służący jako stojak na telewizor.

Inne możliwości

Nikt nie zaprzeczy, że rozwój sprzętu RTV jest bardzo dynamiczny. Telewizory ledowe czy z zakrzywionym ekranem, stają się coraz chętniej kupowane przez klientów i amatorów dobrej jakości dźwięku i obrazu. Posiadając taki sprzęt, warto go odpowiednio wyeksponować, aby korzystać z pełnych możliwości danego telewizora.

Z pomocą przychodzą stojaki i uchwyty do telewizorów, które są niewątpliwie alternatywą dla tradycyjnych mebli RTV. Można je dostać w większości sklepów z elektroniką, a ich ceny są o wiele bardziej przystępne niż wspomnianych mebli.

Jakie mają zalety

Stojaki i uchwyty do telewizorów są przede wszystkim dedykowane konkretnym modelom telewizorów. Dzięki temu sprzęt przytwierdzony do ściany trzyma się stabilnie, a za pomocą obrotowych uchwytów, można regulować jego położenie, dostosowując go do aktualnego miejsca oglądającego.

Dodatkowo montując telewizor w ten sposób, nie ma konieczności zakupu mebli. Ogranicza to konieczność dodatkowych wydatków oraz oszczędza przestrzeń, tak ważną szczególnie w mniejszych pomieszczeniach.

Montaż stojaków i uchwytów do telewizorów

Bardzo proste w montażu stojaki i uchwyty do telewizorów nie wymagają posiadania specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Uchwyt należy przymocować do ściany za pomocą załączonych śrub. Następnie końcówkę uchwytu należy przykręcić do telewizora, w wyznaczonych punktach.

Warto sprawdzić przed montażem jakość i grubość ściany, oraz stabilność uchwytu, tak aby nie uszkodzić telewizora. Do każdego produktu załączona jest instrukcja obsługi. Można też skorzystać z porad doradcy lub instruktażowych filmików.

Montaż nie powinien przysporzyć większego problemu, a efekt końcowy wynagrodzi poświęcony na to czas.