Nowoczesna wersalka w każdej aranżacji

Nowoczesna wersalka to taka, która jest przede wszystkim wygodna i pasuje do obecnie modnych trendów aranżacyjnych. Prosta, nieskomplikowana forma, ciekawe rozwiązania techniczne, ekologiczne materiały… Ale liczy się także spójność z otoczeniem. Jak dobrać wersalkę do własnego salony?

Nowoczesna wersalka – prosta i funkcjonalna

Wersalka to mebel wielozadaniowy – może pełnić rolę wygodnej do siedzenia sofy, aby w porze nocnej zamienić się w wygodne łóżko. Ten patent sprawdza się zwłaszcza w ciasnych mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości zorganizowania dwóch sypialni. Salon w nocy może zastąpić sypialnią, a wersalka – łóżkiem. A praktyczna szuflada na pościel, znajdująca się pod uchylną klapą siedzenia, z pewnością pomieści poduszki, kołdrę i koc. Prostota często idzie w parze z wygodą i funkcjonalnością, czego dowodem jest możliwość regulowania pochyłu oparcia. Wytrzymała i łatwo czyszcząca się tapicerka pomogą w utrzymaniu czystości wersalki. Nowoczesna wersalka to również taka, która pasuje do reszty aranżacji

nowoczesna wersalka

Jak dobrać wersalkę do salonu?

Nowoczesne wersalki dopasowują się kolorystycznie do obecnie modnych trendów. Wersalka glamour będzie wyróżniała się nasyconymi kolorami, inspirowanymi barwami szlachetnych kamieni. Style NY i hampton wybiorą tapicerki szare. Styl skandynawski dla ożywienia otoczenia może z powodzeniem wprowadzić wersalkę w kolorze musztardowym. Nowoczesne stylizacje wybiorą wersalkę w kolorze czerni i bieli. Tapicerki we wzory z kwiatami to świetny pomysł na aranżację w stylu boho, etno lub shabby chic. Każdy w wymienionych stylów wyróżnia się z otoczenia detalami, które przesądzają o ostatecznym wyglądzie wersalki w danym nurcie.