Kupujemy nowy telewizor

Telewizory w naszych domach już dawno przestały pełnić funkcje jedynie odbiornika nadawanej linearnie telewizji. Obecnie są prawdziwymi multimedialnymi centrami, które mają stały dostęp do internetu i dzięki temu posiadają możliwość m.in. korzystania z różnego rodzaju serwisów VOD.
Z powodu pełnionej funkcji oraz mimo wszystko nadal wysokiej ceny telewizora, zakup tego urządzenia powinien być poprzedzony stosownym rozeznaniem co do konkretnych funkcji i możliwości.

Cechy dobrego telewizora

To na co warto zwracać uwagę kupując nowy telewizor to:

  • rozdzielczość matrycy – obecnie na rynku dostępne są dwie wartości: Full HD i 4K. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze i starsze, a drugie nowsze i oczywiście droższe. Obecnie rozdzielczość 4K jest niedostępna w przypadku nadawców telewizyjnych, jednak usługi VOD już jak najbardziej dają taką możliwość. Dodatkowo telewizor jest zakupem na lata więc nie warto w przypadku nowego egzemplarza kupować przestarzałych rozwiązań, dostępnych na https://www.sferis.pl/telewizory-2096
  • przekątna ekranu – w tym wypadku nie można podać jednej, właściwej przekątnej. Wartość ta jest w pełni zależna od posiadanego pomieszczenia oraz odległości z jakiej będziemy oglądali telewizje. Warto przed telewizorzakupem zaczerpnąć na ten temat wiedzę chociażby od sprzedawcy.

Jakie dodatkowe funkcje?

Obecnie telewizory to nie tylko telewizja więc w przypadku zakupu nowego urządzenia warto jest brać pod uwagę dodatkowe ich funkcje, a szczególnie oprogramowanie na którym dany sprzęt pracuje.
Zdecydowanie najbardziej polecane są modele pracujące na androidzie. Gwarantuje to znacznie większą ilość dostępnych na niego aplikacji oraz dłuższy czas ich wspierania. W przypadku telewizorów opartych na firmowym sofcie producenta może się okazać, że po kilku latach kluczowe dla nas aplikacje zostaną wyłączone z powodu przerwania ich wspierania i aktualizowania.
O takich funkcjach jak kilka gniazd USB, czy też Wi-fi nie warto wspominać, ponieważ to już standard. Na drugi plan można również przenieść posiadane przez telewizor nagłośnienie. W większości przypadków i tak jest ono nieużywane na rzecz osobnego zestawu audio.