Dlaczego warto używać mat grzewczych?

Maty grzewcze to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mają wiele zalet, więc nic w tym dziwnego. Dlaczego warto ich używać?

Ciepło z podłogi

Maty grzewcze kładzie się na podłodze po to, by ją docieplić. Dzięki nim można równo dogrzać całą powierzchnię pomieszczenia. To bardzo ważne zwłaszcza w lokalach o nieregularnym kształcie. Ciężko jest je dobrze dogrzać. Maty dają dużo ciepła, które jest komfortowe. Skoro idzie ono od podłogi to jest ono skoncentrowane właśnie tam, gdzie przebywa człowiek. Co ważne, temperatura generowana przez matę jest równomierna na całej jej powierzchni. Nie ma, więc problemu, że ciepło jest tylko w bezpośrednim sąsiedztwie grzejnika. 

Estetyka

Grzejniki szpecą pomieszczenia. Zmniejszają ich ustawność i sprawiają, że ciężko jest wstawić do nich meble. Kaloryfery są po prostu brzydkie. Niektórzy próbują ukryć je za maskownicami, ale ich efekt estetyczny jest raczej dyskusyjny. Dobrym rozwiązaniem jest, więc montaż mat grzewczych, które w żaden sposób nie wpływają na wygląd pomieszczeń. Takie ogrzewanie nie popsuje projektu pokoju.

Cena

Trzeba też nadmienić, że położenie mat jest stosunkowo tanie. Cena jest atrakcyjniejsza niż w przypadku ogrzewania podłogowego lub ciągnięcia tradycyjnej instalacji. Również cena użytkowania takich mat jest niższa niż ogrzewanie z wykorzystaniem gazu. Warto zauważyć, że maty te są wydajne i można montować je pod panele podłogowe, płytki, parkiety, kamienie. Maty można dowolnie docinać, o ile nie zostanie przecięty kabel grzejny.