Co warto wiedzieć o mozaice szklanej?

Mozaika szklana daje ogrom możliwości aranżacyjnych, dlatego świetnie sprawdzi się we współczesnych wnętrzach. Gdzie będzie wyglądała najlepiej, jakie są jej wady i zalety?

Gdzie stosować mozaikę szklaną?

Szklana mozaika będzie wyglądała świetnie nie tylko w łazience, ale również w kuchni, przedpokoju czy salonie. Jeśli ma właściwości mrozoodporne, można ją układać także na zewnątrz. Mozaiki szklane z Ekspercilazienek.pl najczęściej wykorzystywane są jako obudowa luster, brodzików, ścian prysznicowych, wanien i blatów. Są w stanie optycznie powiększyć małe przestrzenie. Sprawią, że staną się one bardziej przytulne, nadadzą im elegancji i szyku. Mozaika pasuje szczególnie do wnętrz w stylu glamour. Nie należy jej jednak układać na podłodze.

Mozaika szklana – zalety i wady

Największym atutem szklanej mozaiki jest jej uniwersalność – występuje w wielu kolorach, kształtach i fakturach, dlatego łatwo jest ją dopasować do dowolnego pomieszczenia. Jest także odporna na wysokie temperatury. Łatwo jest utrzymać ją w czystości – wystarczy przetrzeć ją szmatką nasączoną wodą i płynem do naczyń, a w przypadku większych zabrudzeń można bezpiecznie sięgnąć po środki chemiczne. Jak każde rozwiązanie szklana mozaika ma również wady. Chodzi przede wszystkim o jej dość wysoką cenę. Należy także pamiętać, że nie nadaje się ona do montowania na podłogach.