Welurowa kanapa narożna – czy warto?

Materiałowe kanapy narożne mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej wykorzystywane są one w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Aby wybrać porządną kanapę na lata, należy zwrócić jednak uwagę na jakość tkanin. Producenci mebli chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też praktycznie co sezon oferują nowe kolekcje mebli, które wykonane są z różnorodnych tkanin. 

Moda na welur

Magiczny welur to bardzo miękka tkanina, która charakteryzuje się dość krótkim i gęstym włosiem. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że welur może składać się tak naprawdę z wielu rodzajów włókien. Bez problemu można znaleźć kanapy bawełniane, wełniane albo poliestrowe. Welur najczęściej wykorzystywany jest w małych sofach i kanapach narożnych. Oryginalne meble welurowe to doskonały wybór dla tych osób, które chcą stworzyć ciepłe i przytulne wnętrza. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na styl retro, dlatego też drastycznie wzrasta zainteresowanie starymi kanapami narożnymi. Bardzo dużym atutem weluru jest również to, że można przebierać w dowolnej kolorystyce kanap narożnych. 

Co zamiast weluru?

Osoby, które poszukują ciekawej alternatywy dla weluru, powinny jak najszybciej postawić na mikrofibrę. Kanapa narożna wykonana z tego materiału wytwarzana jest przeważnie z syntetycznych włókien takich jak poliester. Mikrofibra charakteryzuje się jedwabistą i dość miękką powierzchnią, dlatego też kanapa narożna z niej wykonana jest niesłychanie wygodna. Nie można zapominać również o tym, że mikrofibra jest bardzo wytrzymała i co najważniejsze nie brudzi się tak bardzo. Wynika to oczywiście z tego, że płyny skraplają się na powłoce i nie są wchłaniane. W obecnym sezonie rekordy popularności biją kanapy narożne wykonane z postarzanej mikrofibry. Materiałowe kanapy narożne dostępne są w wielu różnych stylach, dlatego też pasować będą do każdego pomieszczenia. Kanapy idealnie sprawdzą się w salonie, biurze i wielu różnych pomieszczeniach użyteczności publicznej.