Uchwyt ścienny na telewizor – co warto o nim wiedzieć?

Zakup nowego dobrego uchwytu ściennego na telewizor wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki kilku cennym wskazówkom każdy będzie mógł wybrać solidny uchwyt ścienny na telewizor, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

uchwyty ścienne na telewizorJaki odstęp od ściany?

Osoby, które cenią sobie minimalizm powinny postawić na bardzo niewielką przerwę pomiędzy telewizorem, a ścianą. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje nowoczesne uchwyty slim/thin, dzięki którym odległość może wynieść nawet 35mm. Modele tego typu doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr się liczy. W tradycyjnych uchwytach bardzo dużą rolę pełni możliwość swobodnej regulacji ramienia. W bardzo skomplikowanych konstrukcjach potrzebna będzie spora odległość telewizora od ściany.

Wysoka jakość wykonania

Porządny uchwyt ścienny na telewizor musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania wywiązywać będzie się ze swoich obowiązków. W dzisiejszych czasach warto postawić na stalowe uchwyty, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Ich jedyną wadą jest to, że bardzo dużo ważą i nie zawsze prezentują się okazale.

Fachowy montaż uchwytu

Zakup nowego uchwytu ściennego na telewizor to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jego fachowy montaż. Na szczęście montaż uchwytu nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, anie zaawansowanych umiejętności lub narzędzi. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego miejsca na ścianie, które utrzyma telewizor. W przypadku ścian z betonu albo cegły montaż nie jest żadnym wyzwaniem. Problem pojawia się jednak, gdy w grę wchodzą miękkie ściany działowe. Przed wierceniem warto dokładnie rozrysować wszystkie otwory. Większość producentów oferuje specjalne szablony, które ułatwią to zadanie. Przydać może się także poziomica, dzięki której można zachować prostą linię. Dobrym pomysłem jest także schowanie zwisających kabli w wmurowanym peszlu w ścianie.