Silikon uszczelniający sanitarny czy budowlany?

Silikon uszczelniający jest podstawowym materiałem używanym podczas remontu lub wyposażania nowej kuchni, lub łazienki. Podczas jego wybierania trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby był on dopasowany w odpowiedni sposób kolorystycznie do danego wnętrza, lecz przede wszystkim, aby wybrać odpowiedni jego rodzaj. Jakie zatem rozwiązania w zakresie rodzajów silikonów uszczelniających są dostępne na rynku?

Silikon uszczelniający sanitarny

Silikon uszczelniający od BudujmyEU

Zdecydowanie najpopularniejszym silikonem używanym w domach, jest wersja sanitarna. Może ona być użytkowana właściwie w każdym pomieszczeniu w domu. Jest to silikon niewrażliwy na działanie wilgoci, a co najważniejsze, posiada w swoim składzie substancje zapobiegające powstawaniu na jego powierzchni pleśni i grzybów. Silikon tego typu występuje również w ogromnej ilości wersji kolorystycznych. Od najczęściej stosowanej klasycznej bieli, po modele żółte, przezroczyste, nawet zielone.

Silikon budowlany

Choć silikon sanitarny ma naprawdę niezwykle interesujące właściwości, to jednak ma też jedną wadę, że nie może być stosowany na zewnątrz z uwagi na brak ochrony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli potrzebuje się silikon zewnętrzny, koniecznie trzeba nabyć model budowlany.
Silikon budowlany charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie jest wrażliwy na działanie niskiej lub wysokiej temperatury, a także jest w pełni odporny na oddziaływanie wilgoci. Ponadto jego ogromną zaletą jest to, że jest on rewelacyjnie przyczepny, więc można go stosować na dosłownie każdej powierzchni. Nie tylko na cegle lub tynku, ale też na metalu czy też drewnie. Kolejną bardzo dużą zaletą tego rodzaju silikonu jest fakt, że bez większych problemów może zostać on pokryty farbą. Powoduje to, że pokryte nim szczeliny mogą zostać razem z całą powierzchnią pomalowane na wybrany kolor.