Nowoczesne lampy wiszące w stylu loftowym

Oświetlenie w mieszkaniu pełni zarówno funkcje praktyczne, ale także dodaje wnętrzu przytulności, szczególnie jeżeli źródłem światła jest nowoczesna lampa wisząca o ciekawym, niebanalnym wyglądzie. Przykładem mogą być lampy loftowe, które doskonale uzupełniają wnętrze nie tylko w tym konkretnym stylu. Moda aranżacyjna posiada swoje zasady, jednakże nie trzeba brać jej zupełnie na poważnie. Można przecież czerpać z niej tylko te elementy, które się nam podobają.

Surowość i klasa

Nowoczesne lampy wiszące w stylu loftowym charakteryzują się surowym charakterem. Zazwyczaj stworzone są z metali lub materiałów metalopodobnych. Tworzą wrażenie lamp ze starych fabryk i tym podobnych budynków. Dzięki temu, chociaż są nowoczesne, przywodzą skojarzenia z dawnym oświetleniem. Lampy loftowe pasują szczególnie do pomieszczeń wysokich, z elementami metaloplastyki, cegły czy surowego betonu.

Mogą być też przełamaniem zupełnie innej stylizacji, na przykład skandynawskiej lub nowoczesnej (zobacz). Lampy loftowe idealnie prezentują się w salonie, sypialni, a także w jadalni nad stołem czy nad wyspą kuchenną. Takie elementy wiszące skupiają na sobie uwagę gości. Najczęściej spotykana kolorystyka takich lamp to czerń, szarość, srebro czy miedź. Dzięki temu ich charakterystyczny styl jest zachowany. W sprzedaży można jednakże spotkać oświetlenie loftowe w wyrazistych kolorach, takich jak czerwień czy żółć. Doskonale nadaje się ono do pomieszczeń nowoczesnych.