Możliwe jest zmienienie dostawcy energii

Koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej z całą pewnością do nalezą do niskich i w wielu przypadkach mocno obciążają domowy budżet. Na szczęście można zmniejszyć rachunki za prąd i to bez rezygnowania z użytkowania urządzeń elektrycznych czy ograniczania czasu oglądania TV/grania na konsoli/surfowania po Internecie na komputerze. Możliwe jest zmienienie dostawcy energii, a już samo to może przynieść mniejsze lub większe oszczędności.

Dostawca prądu nie musi być przez lata ten sam

dostawcy energii

Na rynku jest tak wielu sprzedawców prądu, że nie ma sensu latami być zawiązanym z tym samym, który nie ma do zaoferowania żadnych atrakcyjnych warunków. Można zakończyć z nim umowę i wybrać zupełnie innego dostawcę energii. Mnogość lokalnych sprzedawców prądu sprawia, że bez problemu można znaleźć takiego, który będzie w stanie zaproponować znacznie korzystniejszą umowę, co przełoży się na mniejsze rachunki za prąd, więcej informacji znajdziesz na https://www.innogy.pl. W Sieci znaleźć można bezpłatne porównywarki, które zestawiają oferty różnych dostawców prądu, dzięki czemu łatwiej i szybciej można znaleźć najbardziej optymalną dla siebie opcję. Zmienić nie można tylko operatora systemu dystrybucyjnego, gdyż jest on przypisany do konkretnego rejonu, natomiast każdy z tych operatorów współpracuje z wieloma dostawcami prądu, którzy sprzedają energię zgodnie ze swoim indywidualnym cennikiem. Stąd też możliwość znalezienia tańszej oferty.

Czas na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej

Zmiana dotychczasowego dostawcy prądu nie jest niczym trudnym. Wszystkim może zająć się w naszym imieniu nowy sprzedawca, co jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza cały proces. Klient nie musi robić niemalże nic. Wystarczy znaleźć dla siebie atrakcyjną ofertę i kontaktować się z nowym usługodawcą. Po zawarciu z nim umowy, to on zajmuje się wypowiedzeniem umowy ze starym dostawcą. Jego zadaniem jest także zawarcie umowy dotyczącej dystrybucji energii elektrycznej i poinformowanie dystrybutora o fakcie zmiany sprzedawcy. Czasami potrzebne jest dostosowanie liczników lub odczyt licznika i rozliczenie się z wcześniejszym dostawcą.