Kupujemy nową lodówkę

Choć żywotność statystycznej lodówki liczona jest nawet w dekadach, to prędzej czy później w życiu każdego z nas przyjdzie ta chwila, gdy trzeba będzie zakupić nowy model tego urządzenia. Czym się zatem kierować, aby był to zakup przede wszystkim dobry użytkowo, ale i ekonomicznie.

Przede wszystkim ekonomia

Lodówka jest urządzeniem bez którego bardzo trudno jest się obyć w codziennym życiu. Nie oznacza to jednak, że trzeba mieć lodówkę najdroższą lub największą, ponieważ będzie ona tylko generowała zbędne koszta.
Jeśli chcieć zadbać o ekonomię nowej lodówki, należy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną – czyli na ilość zużywanego przez nią prądu – ale również na wielkość lodówki, która powinna być dostosowana do ilości domowników ale również do ich stylu życia. Przyjmuje się, że lodówka powinna mieć pojemność około 120 litrów na osobę. Nie oznacza to jednak, że singiel lub osoby często jedzące na mieście powinny posiadać tak dużą lodówkę.

lodówkiA po drugie ergonomia

Nie ma nic bardziej frustrującego niż źle zaprojektowana lodówka. Taka, która pomimo swoich ogromnych rozmiarów i wysokiej cenie, tak na prawdę mało co będzie w stanie w sobie pomieścić. Kluczem do dobrze wykończonej lodówki są schowki i półki, których powinno być możliwie najwięcej oraz przede wszystkim takich, które będą posiadały możliwość swobodnego przestawiania i wyjmowania. Stworzy to możliwość bardzo osobistego dostosowania wnętrza lodówki do potrzeb jego użytkowników.

Dodatkowe zalety

Lodówka nie musi być nudnym pojemnikiem chłodzącym, który nic poza chłodem nie będzie robić. Oczywiście nie jest tu mowa o hi-end owych lodówkach, które potrafią zamawiać jedzenie, gdy się skończy, ale miło jest posiadać taka lodówkę która np. posiada funkcje no-frost lub utrzymywania niskiej temperatury po zaniku energii elektrycznej fajne lodówki znajdziesz na https://www.sferis.pl/lodowki-1909.

Takie wynalazki choć przez wielu nadal uważane jedynie za gadżety do których tylko się dopłaca pieniądze, potrafią na prawdę znacznie uprzyjemnić i poprawić użytkowanie tak zdawało by się prostego urządzenia. Jak widać zawsze jest pole na udoskonalenia.

Opublikowano w agd