Jakie wyposażenie do salonu wybrać?

Salon to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji, między innymi dlatego trzeba dołożyć starań i urządzić go funkcjonalnie. Od czego zacząć? Jakie wyposażenie do domu wybrać?

Wyposażenie do salonu

tkaniny obicioweChoć salon jest największym pomieszczeniem w domu, także mogłoby się wydawać, że można wstawić do niego sporo mebli, nie warto decydować się na takie rozwiązanie. Im mniej wyposażenia, tym lepiej, bo będzie przestronniej. Najlepiej zdecydować się wyłącznie na wyposażenie niezbędne typu stolik kawowy, szafka pod telewizor czy kanapa i fotele. Jeżeli chodzi o meble wypoczynkowe, nie trzeba od razu wymieniać starego narożnika na nowy, obecnie są do wyboru różne tkaniny obiciowe sklep internetowy, także bez większych problemów można dopasować je do wystroju wnętrza. Największy wybór tkanin obiciowych sklep internetowy można znaleźć oczywiście w MebleTkaniny, gdzie ceny będą dużo przystępniejsze, niż stacjonarnie.

Jakie kolory w pomieszczeniu?

Najbardziej przestronnie będzie we wnętrzu, gdy użyje się jasnych, stonowanych barw. W salonie dobrze sprawdza się beże, biel, szarości, to neutralne kolory, które stanowią doskonałą bazę pod aranżację. Nie należy przesadzać również z barwami dodatków, nich w salonie dominują maksymalnie dwa lub trzy kolory. Jasne wnętrze będzie wydawać się optycznie większe, dzięki odpowiedniemu połączeniu barw będzie można osiągnąć spójny, ale elegancki efekt.

Salon to trudne pomieszczenie do urządzania, dlatego trzeba dobrze zaplanować taką aranżację.