Jakie są kluczowe parametry dobrego odkurzacza?

Przy wyborze nowego odkurzacza warto zwrócić uwagę na jego moc oraz na siłę ssania. Im większa moc, tym odkurzacz będzie dokładniej zbierał brud i kurz. Sprzęty o większej mocy dokładniej filtrują również powietrze, dlatego też warto postawić na urządzenia o mocy powyżej 2000 W. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje zaawansowane odkurzacze, w których można dostosować moc urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb.

Wygoda w użytkowaniu

Dobry odkurzacz powinien być łatwy w obsłudze. Warto zwrócić uwagę na przykład na sposób zamontowania rury, która ma olbrzymi wpływ na wygodę pracy. Godne uwagi są nowoczesne rury teleskopowe, które można szybko i bardzo wygodnie złożyć. Ich olbrzymią zaletą jest to, że zajmują bardzo niewiele miejsca, którego zawsze brakuje. W niektórych mieszkaniach pamiętać należy także i o tym, aby zadbać o odpowiednią długość kabla, dzięki czemu nie trzeba będzie często zmieniać gniazdka sieciowego. Najlepiej sprawdzą się kable o długości powyżej 3 metrów, które zwijają się automatycznie.

Prosta konstrukcja

Solidny odkurzacz powinien być także prostej konstrukcji, dzięki czemu jego montaż i demontaż nie będzie żadnym wyzwaniem. Przygotowanie odkurzacza do pracy nie powinno zajmować dużo czasu, tak jak również jego schowanie. Warto zadbać również i o to, aby wymiana worka nie była żadnym większym wyzwaniem. Godne uwagi są nowoczesne odkurzacze, które do wyboru mają kilka szczotek, które można szybko zamontować na rurze. Dzięki szczotkom różnego typu wzrasta wielofunkcyjność danego sprzętu.

odkurzacz
Przydatne funkcje

Porządny odkurzacz powinien mieć także kilka przydatnych funkcji, które usprawnią i przyśpieszą pracę. Przydać może się na przykład wskaźnik napełnienia worka, dzięki któremu można się dowiedzieć, kiedy należy opróżnić pojemnik. Taka funkcjonalność znacząco wpływa nie tylko na jakość pracy, ale również na żywotność samego urządzenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że odkurzacz powinien cicho chodzić. Godne uwagi są urządzenia w których to generowany dźwięk nie przekracza 70dB.

Opublikowano w agd