Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Zazwyczaj wybór odpowiednie aparatury łazienkowej będzie odpowiadał za postrzeganie łazienki zarówno przez gości, jak i przez nas samych. Jednakże samym wyglądem człowiek nie żyje równie ważnym aspektem, jest sama funkcjonalność i komfort z użytkowania. W ofertach producentów znajdziemy dwie baterie łazienkowe, pierwsze z nich są stojące, natomiast drugie są ścienne. Odporność na korozje czy zużycie jest uzależniona od wykorzystanej powłoki. Aktualnie wiele osób decyduje się na nowoczesne baterie łazienkowe pod postacią czarnego, złotego oraz białego koloru wraz z eleganckim wzornictwem.

Baterie umywalkowe- na co zwrócić uwagę?

Do zakupu mamy kilka rodzajów baterii, które charakteryzują się odmiennym stylem montażu. Zaliczamy do nich wcześniej już wspomniane baterie ścienne, stojące i dodatkowo podtynkowe oraz nablatowe. Kwestiami, którymi będziemy się kierować podczas wyboru baterii to estetyka, komfort i co najważniejsze, możliwość zmniejszenia zużywanej wody. Następną decyzją będzie wybór umywalki o określonej długości i kąta nachylenia wylewki baterii, która powinna zostać dopasowana do kształtu oraz rozmiaru umywalki. Takie rozwiązanie zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego systemu i zagwarantowanie niewydostawania się wody poza umywalkę. Armatura montowana pod kątem odznacza się większym zasięgiem strumienia wody.

Baterie wannowe

Modne baterie wannowe cechują się ciekawymi kształtami i minimalistyczną formą. Dobierając armaturę do naszej łazienki, warto  kierować się dodatkowo sposobem montażu w celu zwiększenia komfortu oraz funkcjonalności. Do wyboru mamy dostępne opcje, takie jak bateria wannowa stojąca lub ścienna.