Jaki materiał powinna mieć pościel niemowlęca?

Gdy na świecie pojawia się nowo narodzony maluszek, aż trudno uwierzyć w jego delikatność i kruchość. Miękka skóra wymaga najwyższej jakości pielęgnacji przez całą dobę. Jak zapewnić mu odpowiednią opiekę podczas wykonywania przez niego jednej z najważniejszych życiowych czynności?

Najwyższy komfort przy odpoczynku

Sen to dla noworodka czas, gdy regeneruje swoje siły i daje odpocząć myślom. Wokół niego jest tyle nowych, nieznanych rzeczy, że potrzebuje bardzo dużo snu, aby przetrwać taki ogrom wrażeń. Spanie to czynność która zajmuje niemowlakom większą część doby, zapewnienie mu wtedy odpowiedniego komfortu jest więc priorytetem. Podstawą jest więc pościel niemowlęca, z którą delikatna skóra dziecka będzie się nieustannie stykać.

Materiał ma znaczenie

Wzory, kolor czy kształt mają dużo mniejsze znaczenie niż to, z jakiego materiału zrobiona jest niemowlęca pościel. Walorami doskonałego produktu są miękkość, miły dotyk oraz brak drażniących dodatków. W tym przypadku najlepiej sprawdza się bawełna, która nie uczuli malca, zapewni mu najwyższy komfort i pozwoli na usunięcie niechcianych zanieczyszczeń podczas prania. Jest to najbezpieczniejsza tkanina dla pościeli niemowlęcej i skóry dziecka, dlatego warto ją stosować nie tylko podczas okresu noworodkowego, ale także gdy malec podrośnie.