Jaki czajnik na płytę indukcyjną jest najlepszy?

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej można spotkać płyty indukcyjne, dlatego też warto dobrać do nich odpowiedni czajnik, może być to oferta sklepu sferis.pl/czajniki-1899. W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że płyty indukcyjne wymagają użycia specjalnych garnków i czajników.

czajnikPo czym można rozpoznać czajnik na płyty indukcyjne?

Płyty indukcyjne jak powszechnie wiadomo mają bardzo wiele zalet, dlatego też z roku na rok przybywa ich zwolenników. Jedyną wadą jest konieczność inwestycji w naczynia, które wykonane są ze specjalnych materiałów. Naczynia przeznaczone na płytę indukcyjną najłatwiej poznać po tym, że ich dno będzie przyciągać magnes. Najlepszymi materiałami na czajnik będzie więc stal albo zwykłe żelazo. Unikać należy z kolei szklanych i aluminiowych modeli, które w tym konkretnym przypadku nie sprawdzą się najlepiej. Na płyty indukcyjne nie nadają się także naczynia z wypukłym dnem albo specjalnymi nóżkami. Pamiętać należy również i o tym, że wszystkie czajniki i garnki na płyty indukcyjne są oznaczone specjalnym symbolem. Mowa tutaj oczywiście o cewce (zwoju).

Pojemność czajnika

Osoby, które wybiorą już konkretny materiał powinny zastanowić się dokładnie nad pojemnością czajnika. Dla singli i par nie opłaca się kupować dużego czajnika. Dla klasycznej rodziny najlepszym wyborem są czajniki o pojemności 1,7 lita. Dzięki odpowiednio dobranej pojemności czajnika będzie można zaoszczędzić sporo na energii i czasie.

Jakie są zalety płyty indukcyjnej?

Kuchnie indukcyjne są bardzo bezpieczne, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Nie można zapominać także i o tym, że są bardzo energooszczędne, szybkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Dla wielu osób sporym plusem będzie także atrakcyjny wygląd. Płyta indukcyjna, modny czajniki i elegancki zestaw garnków mogą okazać się wspaniałą ozdobą każdej kuchni. Osoby, które decydują się na zakup kuchni indukcyjnej powinny pamiętać także o tym, że jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, dlatego też nie trzeba obawiać się początkowych wydatków.