Czy warto mielić kawę przed jej zaparzeniem?

Osoby, które wprost uwielbiają smak kawy wiedzą, że jest on znacznie bogatszy w momencie, kiedy przed jej zaparzeniem ziarna zostaną świeżo zmielone. Mielenie kawy może odbywać się za pomocą młynka ręcznego, elektrycznego, albo też można wyposażyć się w taki ekspres do kawy, który będzie już posiadał w swoim wnętrzu wbudowany młynek do kawy.

Urządzenie dopasowane do potrzeb

Ręczne młynki do kawy wyglądają bardzo stylowo i mogą być też dekoracją każdej kuchni. Z pewnością sprawdzą się one w momencie, kiedy każdorazowo chce się w nich zmielić stosunkowo niewielką ilość kawy – na jedną, dwie filiżanki. Mielenie odbywa się tutaj poprzez kręcenie specjalną korbką. Taki młynek jest wygodny w użyciu, ale trzeba przyznać, że mielenie kawy za jego pomocą jest znacznie mniej efektywne, niż w przypadku młynka elektrycznego.

młynki do kawyW młynek elektryczny warto się wyposażyć wtedy, kiedy faktycznie często się mieli kawę i każdorazowo są to jej większe ilości. Wówczas w młynku elektrycznym można to zrobić w kilka chwil, co w młynku ręcznym zajęłoby o wiele więcej czasu. Młynki elektryczne mogą się między sobą różnić parametrami technicznymi.

Młynek elektryczny – na co warto zwrócić uwagę dokonując zakupu?

Oczywiście, renoma producenta jest ważna, bo może po części świadczyć o solidności i wytrzymałości urządzenia. Dodatkowo, warto jednak sprawdzić też, jaką moc ma urządzenie i z jaką prędkością mieli ziarna, dobrą ofertę znajdziesz na sferis. Kolejnym istotnym parametrem jest to, czy w urządzeniu można modyfikować grubość mielenia ziaren. W szczególności ma to znaczenie w momencie, kiedy zmielone ziarna chce się wykorzystać w określonym rodzaju ekspresu do kawy.

W końcu – ważna jest sama obudowa młynka oraz ergonomia jego używania. Pojemnik na zmieloną już kawę powinien szczelnie przylegać do obudowy tak, aby nic się nie wysypywało – w przeciwnym razie używanie młynka będzie za każdym razem bardzo irytujące. Dodatkowo, w młynkach, które trochę wolniej mielą ziarno istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zbyt dużego nagrzania się ziaren, co skutkuje gorzkim posmakiem zaparzonej później kawy.

Opublikowano w agd