Co to są izolacje bitumiczne?

Dzięki rozwojowi technologii budowlanych oraz konstrukcyjnych na rynku regularnie pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które poprawiają wiele aspektów. Jeśli chodzi o uszczelnianie, to zdecydowanie rewolucję przyniosło wprowadzenie do sklepów izolacji bitumicznych. Warto podkreślić, że wszelkie izolacje bitumiczne stosowane są od dawna w celu zabezpieczenia budowli przed niekorzystnym działaniem wody. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne preparaty rozpuszczalnikowe, a także bezrozpuszczalnikowe, które są ciekawą alternatywą dla pap, folii itp.

Izolacja bitumiczna (zobacz tutaj) to przełom wśród materiałów uszczelniających. Składa się ona z mieszaniny wody oraz bitumów, którą najczęściej stosuje się do izolowania pionowych konstrukcji przed wilgocią. Jest ona niezwykle prosta w aplikacji nawet na powierzchniach o nieregularnych kształtach. Tworzy się w ten sposób skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem wilgoci – stworzona warstwa jest szczelna oraz bezspoinowa. Co ciekawe grubsza warstwa izolacji bitumicznej sprawi, że zyska ona dodatkowo właściwości przeciwwodne. Izolacja bitumiczna ma wiele zastosowań, spośród których najczęściej wymienia się szybkie zasypywanie fundamentów. Popularność wynika wprost z tego, że izolacja ta jest niezwykle przyczepna do podłoża, dlatego tak często sięgają po nią wykonawcy robót budowlanych.

Jaka izolacja bitumiczna jest najlepsza?

Wśród tego typu produktów wyróżnia się przede wszystkim te, które przeznaczone są do izolowania od wilgoci, izolacji przeciwwodnej w stopniu lekkim lub ciężkim. Różnią się one przede wszystkim składem, ponieważ zawierać mogą różne ilości bitumu, dodatków takich jak włókna oraz wzmacniacze. Dostępne są w różnych cenach i pojemnościach, a jeśli chodzi o specyfikę, to mogą one mieć również inne czasy twardnienia czy schnięcia. Warto kupować izolację, za której produkcje odpowiedzialna jest znana i polecana firma.