Top 5 gadżetów, które powinieneś mieć w swoim domu

Są to niepozorne gadżety, które nie tylko ładnie się prezentują, ale również pełnią określone funkcje. Niestety, korzysta z nich bardzo mało osób, choć niosą za sobą cały szereg pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

oczyszczacze powietrza1. Oczyszczacze powietrza

Nie bez powodu oczyszczacze powietrza znajdują się na samym szczycie listy. Pozwalają na filtrowanie pomieszczenia z sierści, kurzu oraz szkodliwych drobnoustrojów, które krążą w powietrzu, znajdź je w Sferis. Przynoszą ulgę astmatykom i alergikom.

2. Jonizatory powietrza

Ich odczuwalne działanie sprawia, że powietrze staje się rześkie i wyjątkowo świeże. Jonizatory są polecane do używania razem z oczyszczaczami i często są w nie wbudowane. Dzięki jonizatorom możemy pozbyć się również nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego.

3. Sterylizator do podłóg

Są to różnego rodzaju mopy parowe, które wytwarzają parę wodą o wysokiej temperaturze. Pomaga ona usuwać znajdujące się na podłodze bakterie, grzyby oraz wirusy i pasożyty. Sterylizator jest szczególnie polecany, kiedy posiadamy w domów zarówno zwierzęta, jak i małe dzieci. Maluchy często dotykają rączkami podłogi, po których chodzi czworonóg, który dopiero co wrócić ze spaceru. Z tego powodu, może dojść do zarażenia się dziecka bakteriami takimi jak salmonella, e.coli, a nawet pasożytami takimi jak tasiemiec!

4. Nawilżacze powietrza

Zbyt suche powietrze bywa przyczyną dolegliwości związanych z górnym układem oddechowym człowieka. Ponadto, obniża odporność i dobre samopoczucie. Stosowanie nawilżacza powietrza ma również wpływ na spokojny sen. W przypadku wielu nawilżaczy parowych, można używać również olejków eterycznych, oczyszczających górne drogi oddechowe w przypadku kataru.

5. Moskitiery

Są niemal niezbędne, zważywszy na to, jak wiele owadów przenosi niebezpieczne dla człowieka choroby. Obecnie kleszcze nie występują tylko w lesie, mogą również pojawiać się w okolicy ogródków przydomowych. Z roku na rok rośnie w Europie liczba komarów, u których wykryto afrykańskie choroby, jak np. malaria.