W Polsce sąsiadują ze sobą stare osiedla jeszcze z lat 80 oraz nowe, od dewelopera. Mieszkania na tych osiedlach różnią się pomiędzy sobą standardem. Nie da się ukryć, że współcześnie o przestrzeni do życia myśli się trochę inaczej, niż jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Ludzie mają teraz zupełnie inne potrzeby, co uwzględniają inwestorzy.

Co zapewnia deweloper czyli plusy nowych osiedli mieszkaniowych
Stare mieszkania to bardzo często tak zwane M3 lub M4, w których to poszczególne pomieszczenia raczej nie są przestronne. Dawniej stawiano właśnie na ilość pokoi, zupełnie zatracając przy tym wszystkim przestronność mieszkania. Dzisiaj ludzie chcą mieszkać w innych warunkach. Na czasie są między innymi nieruchomości z połączoną ze sobą strefą kuchni i salonu. Dzięki temu uzyskuje się sporą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Większa uwaga przewiązywana jest również do metrażu łazienek. W zwykłych blokach oraz w apartamentowcach powstają zatem łazienki umożliwiające zorganizowanie w środku zarówno prysznica, jak też wanny. Ważna jest też wspólna przestrzeń w budynku, jaką są klatki schodowe, szerokie i jasne. Dzięki temu wnętrze bloku prezentuje się po prostu bardziej optymistycznie. Nawet jeżeli nie ma windy, poruszanie się na wyższe piętro nie stanowi problemu. Współcześnie wrocławscy deweloperzy (szczegóły pod adresem: https://wroclaw.domd.pl/) dużą uwagę przykładają do dobrego doświetlenia mieszkania światłem dziennym. Duże i przestronne okna czy wręcz całe przeszklone ściany to teraz często standard, szczególnie w inwestycjach na droższych, luksusowych osiedlach.

Bezpieczeństwo nowego osiedla

Nowe osiedla cieszą się bardzo dużą popularnością również ze względu na ich bezpieczeństwo. To przestrzenie chronione, otoczone za pomocą ogrodzenia, do których nie może dostać się niepożądana osoba. Mieszkańcy poszczególnych lokali znają się ze sobą, bo budynki często mają tylko kilka mieszkań. Tworzą się zatem prawdziwe lokalne i sąsiedzkie społeczności, co naprawdę jest nie do przecenienia w odniesieniu do bezpieczeństwa.